Accelpoint partnerem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2023

Trudne warunki gospodarcze nie powstrzymały firm z Europy Środkowo-Wschodniej przed utrzymaniem szybkiego tempa wzrostu. Według rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2023, aż jedna trzecia pięćdziesięciu najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek w regionie pochodzi z Polski. To dowód na znaczący wkład polskiego sektora technologicznego w rozwój regionalnego biznesu.

24 edycja rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe zgromadziła 371 organizacji z 16 krajów, spośród których wybrano finalną pięćdziesiątkę. Polska ponownie była mocno reprezentowana, z 18 firmami w zestawieniu, co stanowi najwyższy wynik w historii konkursu. Chociaż przeważały firmy technologiczne, w czołówce znalazły się także przedsiębiorstwa biotechnologiczne oraz fintech.

Postęp cyfryzacji gospodarki przyczynił się do rekordowego wzrostu dostawców nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dominacja polskich firm wśród najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie podkreśla rosnący potencjał krajowego sektora technologicznego. Warto również zauważyć laureatów kategorii “Companies to Watch”, którzy mogą wkrótce dołączyć do grona najbardziej dynamicznych firm.

Zwycięzcą głównej kategorii po raz trzeci z rzędu okazał się pochodzący z Czech fintech FTMO. Polski PayPo, dostawca usług płatności odroczonych, został wyprzedzony przez czeską firmę biotechnologiczną Cityzen Parking & Services. Po raz kolejny dominującą grupą w rankingu byli dostawcy oprogramowania, choć do pierwszej pięćdziesiątki weszły także przedsiębiorstwa z różnych sektorów technologicznych.

W ramach konkursu przyznano również nagrody dla wschodzących gwiazd w kategorii “Companies to Watch”. Wśród laureatów znalazły się zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne, które cechuje wysoka dynamika rozwoju.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 Central Europe to ważne wydarzenie dla branży technologicznej w regionie. Partnerstwo Accelpoint, akceleratora start-upów, w 24. edycji rankingu świadczy o zaangażowaniu w rozwój sektora technologicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Accelpoint, jako jeden z partnerów społecznych rankingu, wnosi swoje wsparcie do ekosystemu innowacji, co przyczynia się do promowania dynamiki przedsiębiorczości w regionie.

pełna wersja raportu: https://www2.deloitte.com/ce/en/pages/about-deloitte/topics/technology-fast-50.html

#accelerator #startup #fast50 #report #ranking

We use your cookies, read why.

Skip to content